Aytekin Group her sera projesini yatırımcının ihtiyaçlarına göre planlarlar, Aytekin Sera Sistemleri 1968’den bugüne kaliteli sera malzemeleri üretimi yapmaktadır. Sera çelik konstrüksiyon malzemeleri standartlara uygun, yerli ham madde ve iş gücü ile üretilmektedir. Aytekin sera sistemleri galvaniz boru, profil, oluk ve bağlantı ekipmanları imalatı yapar. Sera konstrüksiyon malzemelerinin imalatı fabrikamızda yapılmaktadır. Profesyonel seralarda oluk altı yüksekliği yetiştirilecek ürüne göre ayarlanabilir. Sera konstrüksiyon ekipmanları sera kurulumu yapılacak olan arazi iklim koşullarına uygun üretilmektedir. Bu sayede en yüksek rüzgar ve kar yüklerine dayanıklıdır.

Modern Sera Sistemleri

Modern sera sistemleri, bir fideden 12 ay boyunca hasat yapmaya olanak sağlamaktadır. Modern sera teknolojileri sayesinde sera içerisinde kışın ısıtma, yazın soğutma yapılabilmektedir. Bu teknoloji her iklim koşuluna uygun olarak projelendirilmektedir. Aşırı nemli, Aşırı sıcak, Aşırı soğuk ya da Aşırı kuru iklimler bu teknoloji ile yatırım yapılabilir hale gelmektedir.

Ülkemizde tarımda modern sera sistemlerine ve sera teknolojilerine olan gereksinim oldukça büyüktür. Bu sera sistemleri sayesinde, geleneksel seralarımıza göre daha kontrollü üretim yapılabilmekte daha kaliteli ve daha fazla ürün alınabilmektedir. Elde edilen ürünün bu özellikleri sayesinde piyasa değeri daha yüksek olmaktadır. Bu tür sistemlerin ilk yatırım maliyetleri yüksek olmasına rağmen, alınan yüksek verim ve kalite sayesinde geri ödeme süreleri çok uzun olmamaktadır. Grubumuz 1968’den bu güne seracılık sektörünün gelişmesine gerçekleştirdiği projelerle çok katkısı olan bir sera firmasıdır.
Aytekin Group olarak; Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Pakistan, Rusya başta olmak üzere 30 dan fazla ülkeye sera kurulumu ve sera malzemeleri ihracatı yapıyoruz.
Antalya, Aydın, Muğla ve İzmir ilk sırada olmak üzere Türkiye’de tüm illere anahtar teslim sera kurulumu ve sera firmalarına sera malzemeleri satışı yapmaktayız.