Hakkımda.

SERKAN ULAŞ

İnternet ve teknolojiyi hayatının bir parçası olarak benimsemiştir, en büyük hobisi aynı zamanda mesleğidir.

Bilişim uzmanı Serkan ULAŞ 1986 yılı kasım ayında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, Orta ve Lise eğitimini Tarsus’ta tamamlamıştır.
İyi derecede İngilizce bilen Serkan ULAŞ, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Eskiçağ dilleri ve kültürleri bölümünde tamamlamış ve bölümde Almanca, Eski Yunanca ve Latince öğrenmiştir. Lisans eğitimi süresince pek çok kısmi zamanlı, gönüllü iş ve aktivitelere katılmıştır. Yine katıldığı bir aktivite de Bilgisayar bilimlerine olan ilgi ve yeteneklerini keşfetmiş bu alanda yüksek lisans yapabilmenin yollarını araştırmış ancak okumuş olduğu lisans bölümünden maalesef bilgisayar bilimleri alanında bir yüksek lisans programına başlaması mümkün olmamıştır.
Lisans eğitimine devam ederken bilişim sektöründe lider bir eğitim kurumunun eğitimlerini almaya başlamıştır. Sistem ve Ağ Uzmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra Henüz öğrencisi olduğu Akdeniz Üniversitesinin bilgi işlem daire başkanlığında kendisine verilen görevleri tamamlayıp bilgisi, azim ve isteği ile işe alınmayı başarmıştır. Üç yıl boyunca burada çalışarak edindiği bilgi ve tecrübeler ile kendisini sürekli geliştirmiş, aynı zamanda yine aynı eğitim kurumundan iki yıl boyunca Web ve grafik tasarım uzmanlığı, yazılım ve veri tabanı Uzmanlığı, Bilgi yönetimi ve raporlama uzmanlığı, Dijital pazarlama uzmanlığı eğitimlerini alarak bilişim sektöründeki yetenek yelpazesini genişletmiştir.

Özgeçmiş